TAMİR | BAKIM | SERVİS

Kocaeli'nin En Güvenilir Kombi Teknik Servisi

Körfez Petek Temizliği

Kalorifer tesisatı sistminin çalışması için her yıl rutin olarak petek temizliği yapılması gerekir.. Kombi ile özellikle de kömür kazanı ile ısınan su yıl içinde kirlenir. Kirlenmenin dışında da tesisatta kireçleme meydana gelir. Bunlar zamanla kalorifer peteğinin sağlıklı bir şekilde ısıtmasını engeller. Ayrıca tesisat içinde paslanmalarda meydana gelebiliyor. Kalorifer temizliği ise bu olumsuzlukların önüne geçerek petekleri yeniler.

Körfez Petek Temizliği
Profesyonel Kombi Teknik Servisi, Aynı Gün İçinde Bakım, Arıza, Tamir Hizmetleri...

Petek ve Tesisat Temizliği Manuel Nasıl Yapılır?

Petek temizleme işlemi evde manuel bir şekilde yapılabilir. Fakat bu işlem biraz zor ve uzun sürebilir. Temizleme işlemi için tesisattaki su boşaltılır. Ardından petekler bağlantı yerlerinden sökülerek banyo veya balkonda hortum yardımı ile saf su ile temizlenir. Temizleme işleminden sonra petekler tekrar yerine takılır. Bu temizleme işlemi zor olduğu kadar da kimyasallar kadar temizlemez.

Petek ve Tesisat Temizliği Makine ve Kimyasalla Nasıl Temizlenir?

Petek ve tesisat tesisatının en iyi temizleme yöntemi kimyasallardır. Bu işlem firmamız tarafından makine ile ve petekler sökülmeden yapılır. Genellikle banyoda bulunan petek girişi ve çıkışı sökülerek tesisat boşaltılır. Makinenin haznesine kimyasal dökülür ve çeşmeden hortum ile saf su makineye bağlanır. Makineden de petek girişine bağlanır. Daha sonra peteğin çıkışı da kapanarak makine çalıştırılır.

Çeşmeden gelen saf su makineden kimyasalla karışarak tesisata yönlendirilir. Belli bir süre kapalı kalan tesisatta kirler sökülür. Daha sonra çıkış da açılarak kirin dökülmesi sağlanır. Tesisat suyu temiz akana kadar devam eder. Daha sonra saf su ile tesisattaki kimyasal da temizlenir. Temizleme işlemini bitiren teknik personellerimiz müşteriyi bilgilendirerek tesisatı yeniden doldurur ve kullanıma hazır hale getirir.

Petek Temizleme Kimyasalı

Petek ve tesisat temizleme kimyasalı kirleri sökmede etkilidir. Ayrıca pas ve kireçlenen tesisatı da hızlı bir şekilde söker. Bu kimyasal kombiye de büyük zarar verir. Onun için temizleme aşamasında personellerimiz kombiyi kapatıyor ve temizleme işlemi bittikten sonra kimyasalın tesisattan boşalmasını sağlıyor.

Petek Temizliğinin Faydaları

Petek temizleme işlemi kombinin arızalanmasını önler. Daha rahat çalışmasını sağlar ve faturaların düşmesini sağlar. Peteklerde tıkanmaların ve paslanmaların önüne geçer. Bu şekilde peteklerin daha fazla ısınmasını sağlar.

İLETİŞİM FORMU