TAMİR | BAKIM | SERVİS

Kocaeli'nin En Güvenilir Kombi Teknik Servisi

İzmit Petek Temizliği

İzmit Petek Temizliği

Evlerimizde yıllık periyodik bir şekilde yapılması gereken bir takım bakımlar bulunur. Bu bakımlardan biri de petek temizliğidir. Petek temizliği suyun kirlenmesi ve peteklerde paslanma olması nedeniyle yapılması gereken bir işlemdir. Bu işlem manuel bir şekilde yapılabildiği gibi firmamız tarafından petek temizleme makineleri ile de yapılabiliyor.

İzmit Petek Temizliği
Profesyonel Kombi Teknik Servisi, Aynı Gün İçinde Bakım, Arıza, Tamir Hizmetleri...

Petek Temizliği Nedir?

Petek temizleme işlemi firmamız tarafından birkaç aşamada gerçekleştirilir. Bu aşamaların ilki olarak banyoda petek girişi ve çıkışı sökülerek tesisattaki tüm su tahliye edilir. Daha sonra petek temizleme makinesinin içine temizleyici kimyasal dökülür. Musluktan hortum ile makineye bağlantı yapılır. Makineden de peteğe bağlantı yapılarak kimyasallı ilaç peteğe aktarılır. Bu su tesisatı komple gezerek petekleri ve boruları temizler. Temizleme işlemi bitene kadar devam eder. İşlem bittikten sonra saf su ile kimyasal tesisattan çıkana kadar devam eder. Süreç bittikten sonra tesisata su eklenerek iş teslim edilir.

Petek Temizliğinin Kombiye Etkisi

Petek Temizliği sırasında kombi kapatılmalıdır. Çünkü kombiye gidecek kimyasal büyük zararlar verebilir. Kalorifer tesisatındaki suyun kirlenmesi kombiye zarar verir ve kombinin ömrünü kısaltır. Kombide oluşan arızalardan biri de suyun kirli olmasıdır. Petek suyunu temizleyerek kombinin ömrünü uzatabilir arızaların da önüne geçebilirsiniz. Petek suyunun temiz olması kombinin daha rahat bir şekilde çalışmasını da sağlayacaktır.

Petek Temizliğinin Faturaya Etkisi

Firmamız tarafından temizlenen petek suyu kombinin daha rahat bir şekilde çalışmasını sağlayacağı için kombi fazla zorlanmaz. Zorlanmayan kombi de fazla doğalgaz tüketimi yapmaz. Ayrıca kirli su sıcaklığını fazla veremeyeceği için kombi daha çok çalışır ve daha fazla ısıtmaya çalışır. Bu çalışma sırasında da fazla yakıt tüketir ve faturaların şişmesine yol açar.

Petek Temizliği Fiyatları

Petek temizliği zor bir işlem değildir. Onun için fiyatları da uygundur. Bu işlemde kullanılan kimyasal temizleyici fiyatları yüksek olduğu için petek temizlik işleminde müşteriye yansıtılır. Petek temizliğinde bu kimyasal ve temizleme makinesi kullanılıyor. Fiyatlandırma yapılırken işçilik ve kimyasal ücretin toplamı fatura edilir. Firmamız deneyimli teknik personeller tarafından petek temizliği işlemi oldukça uygun fiyatlara yapılıyor.

İLETİŞİM FORMU