TAMİR | BAKIM | SERVİS

Kocaeli'nin En Güvenilir Kombi Teknik Servisi

İzmit Kombi Servisi

Evlerimizin ısınmasını sağlayan kombiler oldukça hassa ürünlerdir. Doğalgazı enerjiye çevirerek suyun ısınmasını sağlayan bu kombiler dikkat edilmesi gereken elektrikli eşyaların başında yer alır. Kombiler her yıl rutin olarak bakıma sokulmalı ve gerekli tüm kontroller yapılmalıdır. Aynı zamanda sık sık petek temizliği yaparak ta kombiyi koruma altına almalısınız.

İzmit Kombi Servisi
Profesyonel Kombi Teknik Servisi, Aynı Gün İçinde Bakım, Arıza, Tamir Hizmetleri...

Periyodik Kombi Bakımları

Her yıl periyodik bir şekilde yapılan kombi bakımlarında Birçok işlem yapılıyor. İlk önce kombi çalıştırılarak sorun olup olmadığı hakkında bilgi sahibi olunur. Kombi açılarak içinde tozlanma ver ise temizlenir. Su sızdırma durumu kontrol edilerek elektrik bağlantıları elden geçirilir. Kombi bacası, gaz ayarı, fan ve yanma hazneleri de kontrol edilir. Petek suyunun sıcaklığı da kontrol edildikten sonra kombinin içinde bulunan parçalar da kontrol edilerek arızalı parça var ise tespit edilir. Tüm kontrolleri yapan firmamız personelleri sizi bilgilendirerek ürünü teslim ederler.

Kombi Bakımlarının Önemi

Kombi bakımları kombinin ömrünü uzatacaktır. Kombide oluşabilecek arızaların önüne geçerek daha sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlayacaktır. Bu bakımlar sayesinde kombiniz daha rahat çalışacak ve fazla fatura ödeme derdiniz olmayacaktır. Ayrıca oluşabilecek kaza, patlamaların önüne geçerek can ve mal güvenliği sağlayacaktır. Bakımları yapan firmamız teknik personellerince kombinizin evinize en uygun modda çalışmasını sağlayacaktır.

Kombi Arızaları

Kombilerde bakımların yeterince yapılmamasından veya yanlış bakımdan kaynaklanan arızalar meydana gelebilir. Bunun dışında kurulum aşamasında yapılan hatalardan kaynaklı arızalar da görülebilir. Ayrıca kullanıcı hatası, yanlış modda çalıştırma, sıklıklarla yaşanan elektrik kesintisi, kombinin tozlanması ve tesisat suyunun kirli olması gibi nedenlerden dolayı da kombi arızalanabilir. Bazı kombiler kış aylarında çalışmadıkları zaman belli bir sıcaklığın altında kendilerini korumaya alsalar da donma tehlikesi yaşarlar ve bu da arızaya neden olur.

Kombinin Verimli Kullanılması

Kombilerin verimli kullanabilmeniz için her yıl bakımlarını yaptırmanız gerekiyor. Sık sık su basıncını kontrol ederek düşmüş ise yükseltmeniz gerekiyor. Düşük performansla çalışan parçaları değiştirerek diğer parçaların da arızalanmasını engellemelisiniz. Petek temizliğini de her yıl yaparak kombinizi koruma altına almalısınız. Ayrıca bakımları yapan teknik personelin vereceği şekilde kombinizi kullanmalısınız.

 

İLETİŞİM FORMU